Katalog

Kontakt

Przedsiębiorstwo Chemiczne "ChemArgo"

ul. 1 Maja 33
42 - 290 Blachownia

Telefony:

tel. + 48 602 336 172
fax. + 48 34 320 42 73
tel.kom. +48 602 336 172
e-mail: chemargo@chemargo.pl

Żele

Żele to nasz podstawowy kierunek produkcji z najważniejszym żelem parafinowym. W ofercie posiadamy kilka rodzajów żelu parafinowego o różnych parametrach. Dobór właściwego żelu zależny jest od końcowego zastosowania. Ten rodzaj żelu może być stosowany jako powłoka zabezpieczająca na precyzyjne wyroby metalowe, do zalewania różnego rodzaju okazów...

Żele to nasz podstawowy kierunek produkcji z najważniejszym żelem parafinowym. W ofercie posiadamy kilka rodzajów żelu parafinowego o różnych parametrach. Dobór właściwego żelu zależny jest od końcowego zastosowania. Ten rodzaj żelu może być stosowany jako powłoka zabezpieczająca na precyzyjne wyroby metalowe, do zalewania różnego rodzaju okazów i ozdób, jako materiał stabilizujący, w balistyce, do wyrobu artykułów ozdobnych i artystycznych itd.  Więcej informacji na ten temat poniżej.

Produkujemy także żelowane alkohole stosowane głównie do pokazów artystycznych i pirotechnicznych.

Posiadamy możliwości żelowania różnych rozpuszczalników z zastosowaniem np. do usuwania starych powłok malarskich itp. Żele te charakteryzują się dużo niższą prężnością pary niż rozpuszczalniki z jakich są wykonane dzięki czemu zastosowanie ich jest wygodniejsze i nie powoduje strat rozpuszczalnika (lub kompozycji rozpuszczalników) 

Więcej

Żele Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
  • Żel parafinowy do wyrobu świec bezbarwnych, kolorowych i zapachowych produkowany przez naszą firmę  z wysokogatunkowych białych olejów farmaceutycznych

  • Ekskluzywny surowiec dla najbardziej wymagających klientów. Wosk łatwo się topi i pozwala na wykonanie poprzez odlewanie wielu wyrobów.  Bardzo dobrze się barwi barwnikami tłuszczowymi. Oryginalny kolor jest lekko żółty. Jest to surowiec pochodzenie syntetycznego produkowany w USA.

  • Biały olej mineralny w opakowaniach o pojemności od 10 ml do 30 litrów. Do wyrobu żelu parafinowego oraz innych zastosowań.

  • Barwniki granulowane tłuszczowe do żelu parafinowego. Barwniki w postaci granulatu lub w formie krystalicznej.  Do zastosowań na małą skalę polecamy barwniki granulowane ze względu na łatwość rozpuszczania w stopionej masie żelu lub wosku. Opakowania barwników od 5 do 1000 g.

  • Podstawową zaletą podpałki alkoholowej (żel płonący) jest to że jej składniki nie pochodzą z procesu destylacji ropy naftowej dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i środowiska naturalnego. Podpałka posiada charakterystyczny zapach alkoholu a nie substancji ropopochodnych.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów